Szkoła Nowej Ewangelizacji Najświętszego Serca Jezusowego w Bełchatowie

Ogłoszenia po spotkaniu Wspólnoty w dniu 29.11.2023 r.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Pozdrawiamy wszystkich obecnych na środowym spotkaniu Wspólnoty, jak i tych, którzy nie mogli w nim uczestniczyć. Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą i gorącym wzywaniem Ducha Św., po modlitwie spotkaliśmy się w małych grupkach dzielenia na rozważaniu Słowa Bożego z dnia, potem Rafał przedstawił fundamenty naszej Wspólnoty, oraz w skrócie przedstawił podstawowe kursy SESA. 

Ogłoszenia:

  1. Za tydzień o godzinie 19 zapraszamy na Mszę Św. w intencji Wspólnoty oraz uzdrowienia duszy i ciała. Prosimy aby w duchu św. Andrzeja Apostoła , który jest patronem szkół SESA, każdy zastanowił się kogo może przyprowadzić na tę Mszę Św. Po Mszy Św. odbędzie się spotkanie animatorów.
  2. Mamy nową osobę odpowiedzialną za diakonię muzyczną, jest nią Ewa Ławska. Życzymy owocnej współpracy z Duchem Św. Prosimy także o modlitwę za Muzycznych, jeżeli jesteś osobą umiejąca grać na jakimś instrumencie lub lubisz śpiewać i chciałbyś w ten sposób wychwalać Pana Boga to nie wahaj się tylko zgłoś do Ewy.
  3. Przypominamy raz jeszcze , że na prośbę ks. Grzegorza zmienia się format naszych środowych spotkań. Każde środowe spotkanie będzie rozbudowane o grupki dzielenia, na których będzie rozważana Ewangelia  z danego dnia. Wyjątkiem będzie I środa miesiąca gdzie będziemy uczestniczyć we Mszy Św. Rozumiemy, że jest to zmiana w zaangażowaniu i odpowiedzialności, która dotyczy przede wszystkim animatorów, ale każda posługa w naszej Wspólnocie jest w duchu wolności i jeżeli ktoś nie czuje, że jest to dla niego za duże obciążenie to może zrezygnować z tej posługi. Jeśli będzie taka potrzeba będziemy się modlić i prosić Boga o nowych animatorów. Spotkania będą wyglądały następująco:
  • Wspólna modlitwa: 15-20 min
  • Grupki dzielenia: 25-30 min
  • Podsumowanie/ Nauczanie: 15-20 min
  1. Od pewnego czasu jest w naszej Wspólnocie 1 i 2 rok formacyjny. W związku z tym, raz w miesiącu będą przygotowywane oddzielne nauczania dla potrzeb 1 roku formacyjnego.

Z Panem Bogiem i do zobaczenia na następnym spotkaniu

Autor: Piotr Pieronkiewicz

Scroll to Top