Szkoła Nowej Ewangelizacji Najświętszego Serca Jezusowego w Bełchatowie

Ogłoszenia po spotkaniu Wspólnoty w dniu 04.10.2023 r.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Pozdrawiamy wszystkich obecnych na środowej Mszy Świętej, jak i tych , którzy nie mogli w niej uczestniczyć i modlić się razem z nami. Msza miała charakter Mszy wspólnotowej , ale modliliśmy się także w intencji uzdrowienia duszy i ciała. Niech Bóg będzie uwielbiony za każde działanie czy poruszenie serca w czasie modlitwy. Jeżeli doświadczyłeś czegoś wyjątkowego w czasie Eucharystii , adoracji czy w późniejszym czasie to nie zapomnij się podzielić z innymi świadectwem działania Boga w Twoim życiu, będzie okazja np. po następnej takiej Mszy.

W najbliższych miesiącach będziemy kontynuować taką formę Mszy Św.wspólnotowej połączonej z modlitwą o uzdrowienie oraz adoracją Najświętszego Sakramentu, jednocześnie będziemy rozważać czy jest to właściwa droga, czy musimy przyjąć inną.

Ogłoszenia.

1. Najbliższe spotkanie Wspólnoty będzie w środę 11 października o godzinie 19 w sali nr 14.  Prosimy o punktualność i otwarte serce. Jak na razie wg zapewnień Rafała nie jest wymagana posługa żadnej grupki w czasie  najbliższego spotkania środowego – mamy wolne  , wszystkim ma zająć się Rafał.

2. Najbliższe kursy:
– W dniach 13 – 15 października odbędzie się kurs Maria Magdalena,  jest to kurs wyłącznie dla kobiet,  jeżeli przeżyłaś już ten kurs to zaproś następne uczestniczki.

– w dniach 10 – 12 listopada odbędzie się kurs Nowe Życie,  jeżeli znasz kogoś,  komu przydałyby się takie rekolekcje to go zaproś,  powiedz , że Bóg na niego czeka właśnie wtedy w naszej Parafii .

Na kursy można zapisać się na stronie:
https://snebelchatow.pl/kursy/zapisy-na-kursy/

3. W dniach 13 – 14 października odbędzie się również w naszej parafii zbiórka surowców wtórnych. Potrzebna jest wszelką pomoc , zwłaszcza w piątek do południa. Nie ważne na jak długo możesz przyjść, jeżeli tylko możesz to przyjdź,  każdy palec, każda ręką, każda noga a zwłaszcza każdy uśmiech i kochające serce jest potrzebne, nawet jeżeli nie możesz dźwigać,  to pamiętaj,  że nawet przy takiej okazji można kogoś zaprosić na spotkanie Wspólnoty czy któryś z kursów właśnie dzięki uśmiechowi pełnemu ciepła, trzeba tylko chcieć wstać z kanapy jak mówi papież  Franciszek.

4.W niedzielę 15 października obchodzony jest w Polsce Dzień Dziecka Utraconego. W tym dniu o godz. 16.00 w kaplicy cmentarnej zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci, które straciły życie przed narodzeniem i za ich rodziny. Po Mszy św. zostaną złożone kwiaty na grobie Dziecka Utraconego.

Zapraszamy na Mszę św. rodziny dotknięte tym trudnym doświadczeniem

Osoby chcące zaangażować się w organizowanie tej uroczystości proszę o kontakt z Iwoną Erkiert, tel 603 424 529

Z Panem Bogiem i do zobaczenia

SNE Najświętszego Serca Jezusowego

Scroll to Top