Szkoła Nowej Ewangelizacji Najświętszego Serca Jezusowego w Bełchatowie

Kurs Emaus 25-27.02.2022 r.

Na kursie uświadomiłam sobie jak bardzo mało wiem na temat Słowa Bożego, ale najważniejsze to to, że bardzo potrzebuję tego słowa do życia. Uświadomiłam sobie również to, że nie dziękuję Bogu za otrzymane dary i łaski w moim życiu.

Agata

Kurs był dla mnie bardzo dużym, silnym i głębokim przeżyciem. Podczas kursu zdałam sobie sprawę jak nie rozumiałam Słowa Bożego. Podchodziłam do Biblii jak do książki, którą można postawić na półce. Teraz wiem jak bardzo ważne jest obchodzenie się z czcią z Biblią. Jak ważną rolę spełnia w naszym życiu duchowym. Jakim jest dla nas drogowskazem.

Ewa

Bóg potwierdził mi swoim Słowem, że jest największym Bogactwem mojego życia. Że wystarczy mu ufać, a on zadba o wszystko inne, że daje mi to, co najlepsze i  to w obfitości, że Jezus=Słowo, że z Nim nie muszę się o nic martwić.

Anna

Bóg otworzył moje serce. Pokazał którą ścieżką dalej podążać w życiu. Umocnił mnie w wierze i pokazał jak rozumieć Pismo Święte. Zachęcił do podążania Jego drogą i napełnił swoją Obecnością.

Dorota

Bóg otworzył mi oczy, pokazał jakie mam braki i zaległości. Bóg dał mi list, przepiękny list, którym jest Pismo Święte, a ja tak długo go nie otwierałam. Teraz chcę je poznawać, uczyć się, dzielić się z innymi. I wiem, że tylko z Bogiem mogę to uczynić, jeśli tylko chcę. A chcę! Chwała Panu!

Anna

Bóg mnie ośmielił. Rozmawiał ze mną poprzez Pismo Święte. Już pierwszego dnia otworzyłem się przed osobą, którą poznałem kilka chwil wcześniej. A mam wielki problem z poznawaniem nowych ludzi. Pan Bóg pokazał mi, że to dla Niego nie jest problem. Pokazał mi również poprzez Pismo Święte, że jeszcze wiele muszę zmienić w mojej wierze. Mimo ciężkich, emocjonalnych chwil na tym kursie, wytrzymałem do końca. Cieszę się, że Bóg pozwolił mi tu być. Chwała Panu!

Michał

Bóg pozwolił mi wybaczyć osobie, która 24 lata temu bardzo mnie i moją rodzinę skrzywdziła mając romans z moim tatą. Dzięki obecności tutaj mogłam jej wybaczyć, a tym samym uwolnić siebie od ciężaru, który był dla mnie bardzo bolesny. Paradoksem było to, że na tym kursie była również córka tej osoby. Dziś się cieszę z tego. Niemniej wiele mnie kosztowało wybaczenie…

Beata

Bóg na kursie dał mi dużo radości i miłości do bliźniego. Wiem że chce abym czytał ze zrozumieniem, w skupieniu Pismo Święte.

Lech

Bóg pokazał mi głębię Pisma Świętego, której wcześniej nie widziałem. Otworzył mi oczy na to, że słowa Pisma Świętego to prawda, w którą współczesnemu tak trudno uwierzyć. Mam nadzieję, że od tego kursu lektura Pisma Świętego będzie moim codziennym spotkaniem z żywym Bogiem, na które będę czekał, a nie czasem, który muszę dać Bogu żeby nie odwrócił się ode mnie.

Adam

Bóg dał mi wiarę, że czytanie Słowa Bożego może odmienić moje serce i moje życie. Mam chęć do częstszego niż do tej pory studiowania Pisma Świętego. Mam poczucie, że nie jestem sama, gdy mam zmartwienie, problem, że Jezus jest przy mnie i daje mi wskazówki jak sobie z nimi radzić umacniając się Słowem Bożym.

Jolanta

Już w trakcie kursu Bóg uzdrowił moje ciało. Zabrał dolegliwości, które przeszkadzały mi się skupić. Słyszę jak mnie zaprasza aby za nim podążać. Życie bez Bożego Słowa jest ciężkie, pełne zwątpienia, puste. Bóg kontaktuje się z nami, daje nam wskazówki i pociesza, w każdym momencie naszego życia.

Anna

Scroll to Top