Troska o dzieci jest troską o naszą przyszłość, i choć odpowiedzialność za wychowanie i przekazywanie wartości naszym przyszłym pokoleniom spada przede wszystkim na rodziców, to nasza wspólnota pociągana miłością do Boga i bliźniego również wkłada wysiłki w to, aby nasze pociechy przeżywały święta Bożego Narodzenia nie tylko w odniesieniu do tradycji, ale przede wszystkim w odniesieniu do wiary w naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Postanowiliśmy zatem odwiedzić Przedszkole Samorządowe nr 5 w Bełchatowie i zanieść im Bożonarodzeniową Dobrą Nowinę.
Podczas wizyty w przedszkolu, dzieci mogły usłyszeć o tym, że Święty Mikołaj z Miry żyje, jest w niebie i ma się dobrze. Ponad to, każdy kto chciał mógł założyć strój świętego by się do niego upodobnić, trzymając w ręku pastorał oraz nakładając na głowę mitrę. Dzieci chętnie wzięły również udział w konkursie rysunkowym na podobiznę Świętego Mikołaja z Mitry, a każdy uczestnik otrzymał słodką niespodziankę.
Najważniejsze jednak jest to, że każde dziecko z radością przyjęło Prawdę o Jezusie, który 2018 lat temu przyszedł na świat po to by każde z nich mogło pójść do nieba i zostać świętym.