Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i specjalne kapłańskie błogosławieństwo dla małżonków i ich rodzin było zwieńczeniem czwartej już edycji Kursu Małżeńskiego zorganizowanego przez Szkołę Nowej Ewangelizacji Najświętszego Seca Jezusowego w bełchatowskiej sercańskiej parafii NMP Matki Kościoła i Św. Barbary.

Przez kolejnych siedem wtorkowych wieczorów jedna z sal parafialnych zamieniała się w romantyczną restaurację, w której w atmosferze specyficznej małżeńskiej randki, toczyły się wyjątkowo ważne, szeptem prowadzone rozmowy małżonków, moderowane według programu Kursu Małżeńskiego, którego metodykę udostępnia Alpha Polska.

Kurs zmienił moje spojrzenie na małżeństwo i szkoda, że gdzie indziej tak mało się mówi o podsycaniu miłości małżeńskiej. Dla mnie ten kurs bardzo dużo znaczy, gdyż te wartości można wykorzystać w kryzysie małżeńskim, kiedy jest źle i to co miało nas zniszczyć bardziej nas umocniło. Kurs na wiele rzeczy otwiera oczy. Udowadnia, że miłość odpowiednio utrzymana przetrwa każdy sztorm. Tak swój udział w kursie podsumował Piotr. Temat o rozwiązywaniu konfliktów otworzył mi oczy na wiele rzeczy, których trzymałam się kurczowo, teraz widzę że nie miałam racji i tym samym mogłam urazić męża – przyznała Joanna. I dodała: poszczególne sesje poruszyły wszystkie najistotniejsze kwestie, jakie przechodzi się w małżeństwie. Super podręcznik, rewelacyjne teksty i cytaty z Pisma Świętego już zajęły w naszym domu miejsce gdzie umieszczamy rzeczy ważne. Kurs polecam nie tylko parom z dużym stażem małżeńskim, ale każdemu, kto chce inwestować w swoje małżeństwo i budowanie relacji.