Szkoła Nowej Ewangelizacji Najświętszego Serca Jezusowego w Bełchatowie

Kurs Małeński – rok 2018

Mimo krótkiego stażu małżeńskiego kurs uświadomił mi jak ważne jest spędzanie wspólnego czasu, który oparty jest na otwartości i szczerości we wspólnej rozmowie. Temat o rozwiązywaniu konfliktów otworzył mi oczy na wiele rzeczy, których trzymałam się kurczowo, teraz widząc że nie miałam racji i tym samym mogłam urazić męża. Poszczególne sesje poruszyły wszystkie najistotniejsze kwestie, jakie przechodzi się w małżeństwie. Super podręcznik, rewelacyjne teksty i cytaty z Pisma Świętego już zajęły w naszym domu miejsce gdzie umieszczamy rzeczy ważne. Kurs polecam nie tylko parom z dużym stażem małżeńskim, ale każdemu, kto chce inwestować w swoje małżeństwo i budowanie relacji.

Joanna

Mimo stażu małżeńskiego wynoszącego dopiero ponad rok odbywaliśmy już rekolekcje małżeńskie, ale dopiero na tym kursie rozjaśniły się kwestie komunikacji, rozwiązywania konfliktów oraz przebaczenia. Dało nam to zupełnie inne spojrzenie na możliwości rozwiązywania różnych spraw w naszym małżeństwie. Dostaliśmy bardzo potrzebne narzędzia, dzięki którym będziemy mogli dbać o nasze małżeństwo. Kurs powinny odbyć wszystkie pary, bez względu na poglądy i kwestie związane z wiarą. Pokazuje on bowiem metody pokonywania barier i problemów życia codziennego. Daje narzędzia potrzebne do pielęgnacji małżeństwa.

Michał

Kurs uświadomił mi, że jesteśmy z mężem różnymi osobami wychowanymi w różnych środowiskach i że nie powinnam starać się go zmieniać, tylko spróbować go zrozumieć. Kurs sprawił, że staram się na wiele spraw patrzeć „oczami męża”, co pomaga mi lepiej zrozumieć jego zachowania w wielu sytuacjach. Kurs pozwala lepiej siebie poznać, uświadamia nam, co powinno być dla nas najważniejsze. Jak cenny jest czas małżeński. Pozwala poznać zdanie męża na wiele spraw. Pokazuje jak radzić sobie z wieloma problemami życia małżeńskiego.

Ania

Kurs małżeński uświadomił mi potrzeby współmałżonka, których wcześniej nie zauważałam. Zmienił sztukę komunikowania się ze sobą. Biorąc udział w takim kursie odkrywamy się na nowo. Zauważamy to, co wcześniej nie zwracało naszej uwagi. Wszystko co zostało nam przekazane umacnia nasz związek bez względu na staż jaki mamy w małżeństwie.

Bożena

Kurs pokazał mi doskonałe narzędzia do pielęgnowania i rozwijania małżeństwa, zrozumienia potrzeb drugiej strony. Pozwolił odpowiedzieć na kluczowe pytania dotyczące hierarchii wartości i przyszłych planów. Bardzo owocny czas dla rozwoju wspólnej relacji. Pokazuje praktyczne narzędzia. Przystępna forma i doskonałe rezultaty 😊

Jakub

Kurs pozwolił mi poznać lepiej potrzeby małżonki. Stałem się bardziej otwarty na potrzeby drugiej osoby. Uświadomił mi, że o miłość trzeba nadal zabiegać. Należy wziąć udział w takim kursie ponieważ uświadamia jakie błędy popełnialiśmy w naszym małżeństwie. Kurs był prowadzony fantastycznie i z wielkim zaangażowaniem. Dziękuję!

Mietek

Kurs zmienił moje podejście do spraw komunikacji i relacji z żoną. Uświadomił, że cały czas trzeba pracować nad małżeństwem i nad sobą. Dzięki uczestnictwu w kursie dowiedziałem się o rzeczach, o których nie miałem pojęcia np. o języku miłości i o dobrym słuchaniu.

Rafał

Kurs uświadomił mi, że istnieje wiele kwestii, z których do tej pory nie zdawałam sobie sprawy, a na które patrzymy z mężem inaczej. Wynika to z odmiennego wychowania, charakteru, doświadczeń. Dopiero poznanie całej złożoności naszej relacji umożliwia efektywną pracę nad nią. Warto wziąć udział w kursie aby uzyskać konkretne narzędzia, sposoby, metody umacniania i doskonalenia swojego małżeństwa.

Monika

Zmieniło się moje podejście do czasu spędzanego razem ze współmałżonkiem. Zwiększyło zrozumienie potrzeb współmałżonka. Forma prowadzenia kursu sprawia, że każdy może znaleźć rzeczy, słowa, wartości, które zostały zapomniane.

Tomasz

Kurs ukazał mi nowe możliwości pracy nad sobą, aby stawać się lepszym małżonkiem.

Marcin

Kurs zmienił moje spojrzenie na małżeństwo i szkoda że gdzie indziej tak mało się mówi o podsycaniu miłości małżeńskiej. Dla mnie ten kurs bardzo dużo znaczy, gdyż te wartości można wykorzystać w kryzysie małżeńskim, kiedy jest źle i to co miało nas zniszczyć bardziej nas umocniło. Kurs na wiele rzeczy otwiera oczy. Udowadnia, że miłość odpowiednio utrzymana przetrwa każdy sztorm.

Piotr

Kurs małżeński uświadomił mi na nowo, jak ważne jest budowanie mocnych fundamentów i dbanie o małżeństwo. Wspólne rozmowy, mówienie o uczuciach, niezamiatanie problemów pod dywan. Dzięki kursowi lepiej poznałam swojego męża i wiem nad czym powinnam pracować. Każde małżeństwo powinno odbyć taki kurs. Warto wziąć udział w kursie małżeńskim, by lepiej poznać swojego małżonka i zbudować solidny fundament miłości małżeńskiej, która przetrwa do końca i pokona wszelkie trudności.

Kasia

Kurs małżeński zmienił moje relacje z żoną na lepsze. Pomógł mi lepiej zrozumieć żonę, ale także i siebie. Myślę, że dzięki temu kursowi w naszym małżeństwie będzie więcej miłości, zrozumienia i mniej zranień (już jest 😊). Kurs pozwala lepiej zrozumieć procesy jakie zachodzą w relacji mąż-żona, przez co łatwiej uporać się z trudnościami.

Rafał

Kurs uświadomił mi jak ważne jest dbanie o małżonka, o jego potrzeby, o to aby go słuchać. Dowiedziałam się jak ważny jest czas małżeński. Udział w kursie jest potrzebny, aby lepiej zrozumieć swojego małżonka. Zawsze warto szukać sposobu, aby poprawić wspólne relacje i zrozumienie. A ten kurs w tym zdecydowanie pomaga.

Ania

Scroll to Top