Wprowadzeniem i poświęceniem krzyża 25.05.2018 r. oficjalnie rozpoczęliśmy naszą działalność ewangelizacyjną na terenie Bełchatowskiego Schroniska dla Bezdomnych.

Bezdomni, członkowie Wspólnoty SNE NSJ i pracownicy schroniska zorganizowali wzruszającą uroczystość, na którą złożyła się procesja z krzyżem i obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej wokół budynku schroniska. Uroczyste poświęcenie ich przez ks. dziekana Zbigniewa Zgodę oraz wspólne śpiewanie pieśni. (Koniecznie obejrzyj galerię zdjęć z tego wydarzenia).

Niech Dobry Bóg już na zawsze zamieszka w Schronisku dla Bezdomnych w Bełchatowie, w sercach pracowników, a przede wszystkim w sercach wszystkich mieszkańców.

Głęboko wierzymy, że każdy kto swoją ufność złoży w Panu otrzyma umocnienie i pocieszenie. Że jesteśmy na początku budowania wyjątkowej wspólnoty – wspólnoty ludzi bezdomnych. Bo… „Szczęśliwy, komu pomocą jest Bóg Jakuba, kto ma nadzieję w Panu, Bogu swoim, który stworzył niebo i ziemię, i morze ze wszystkim, co w nich istnieje. On wiary dochowuje na wieki, daje prawo uciśnionym i daje chleb głodnym. Pan uwalnia jeńców, Pan przywraca wzrok niewidomym, Pan podnosi pochylonych (!!!) (Ps 146, 5-8).

Odmów drogi czytelniku z nami naszą „Modlitwę bezdomnego” i wspieraj nasze działania tak jak możesz: modlitwą, dobrym słowem, osobistym zaangażowaniem lub materialnym datkiem.