Zapraszamy wszystkich członków wspólnoty SNE NSJ, parafian i wszystkich ludzi dobrej woli do przyłączenia się do dzieła Duchowej Adopcji Bezdomnego. Jest to kolejna inicjatywa modlitewna naszej SNE, która właśnie rozpoczyna swoją działalność ewangelizacyjną na terenie Bełchatowskiego Schroniska dla Bezdomnych. Wierząc w niezwykłą moc modlitwy wstawienniczej, pragniemy w ten szczególny sposób rozpocząć starania o przemianę serc najbardziej zagubionych.

Duchowa Adopcja Bezdomnego polega na wzięciu w duchową opiekę bezdomnego wskazanego z imienia na druczku deklaracji adopcyjnej na okres 9 miesięcy. Osoba podejmująca się tego zobowiązania powinna codziennie odmówić krótką modlitwę znajdującą się na odwrocie deklaracji.

Do modlitwy można dołączać w trakcie trwania adopcji również dobrowolne postanowienia takie jak dodatkowa modlitwa różańcowa, post, jałmużna, czy też uczynki miłosierdzia.

Do dzieła Duchowej Adopcji Bezdomnego można włączyć się w każdym momencie. Wystarczy swoje pragnienie zgłosić na spotkaniu Wspólnoty SNE, mailem na adres Wspólnoty – snebelchatow@gmail.com lub za pośrednictwem facebooka.

Liczymy na to, że przynajmniej 40-stu obecnych mieszkańców Bełchatowskiego Schroniska dla Bezdomnych znajdzie swoich duchowych opiekunów!