W niedzielę 18 lutego 2018 roku w Bełchatowie w Parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, nasza wspólnota wraz ze wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym „Nowe Przymierze” z tamtejszej parafii poprowadziła Niedzielę Ewangelizacyjną. W ramach tego wydarzenia przed poszczególnymi Mszami świętymi członkowie naszej wspólnoty wcielili się w rolę profesora filozofii (ateisty) i studentów (chrześcijan) odgrywając przedstawienie zatytułowane „Prawda”. W przedstawieniu doszło do konfrontacji tych dwóch przeciwstawnych postaw, która okazała się „zbawienna” dla niewierzącego w Boga profesora. Była jednak przede wszystkim inspiracją i pobudzeniem do refleksji dla parafian, którzy mogli je obejrzeć. Ponadto scenkę zaprezentowaną w kościele uzupełniły świadectwa ludzi, którzy na swojej życiowej drodze spotkali żywego Jezusa Chrystusa i otrzymali od Niego Nowe Życie.”