Na zaproszenie Zespołu Komisji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji, podążyliśmy do Krakowa wraz z grupą 1500 ewangelizatorów, których pasją jest dzielenie się swoją wiarą. Nie piknik, nie festiwal, ale przede wszystkim okazja do spotkanie z żywym, kochającym i realnie działającym w świecie Bogiem. Tym właśnie dla ewangelizatorów z 30 krajów świata był czas Światowych Dni Młodzieży.

20160725_162610Tuż po ogłoszeniu przez Papieża Franciszka miejsca kolejnych Światowych Dni Młodzieży, zrodził się pomysł uruchomienia w Krakowie Międzynarodowego Centrum Ewangelizacji (ICE2016). To pierwsze tego typu wydarzenie w historii Światowych Dni Młodzieży – opowiadał jego koordynator Ks. Artur Godnarski, Sekretarz oraz koordynator ICE. Od 1991 roku noszę w sercu ogromne wrażenie jakie zrobiła na mnie podejmowana przez zagraniczne grupy służba ewangelizacyjna w Częstochowie podczas Światowych Dni Młodzieży. Byłem wówczas świadkiem wielkiego poruszenia polskich środowisk i powstania wielu grup, w których zrodziło się pragnienie dzielenia się Ewangelią – wspominał koordynator ICE2016. W tym roku pragnienie to wydało swój owoc w olbrzymim przedsięwzięciu jakim stało się Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji, gromadzące naszych braci i siostry z 30 krajów, którzy tak samo jak my poruszeni Ewangelią, mają pragnienie dzielenia się Jezusem z tymi którzy, nie mieli jeszcze szczęścia Go poznać oraz o Nim usłyszeć.

Do Krakowa przyjechali ewangelizatorzy – wolontariusze z 30 krajów świata rozsianych na 6 kontynentach. W kampusie ICE poza polakami można spotkać ewangelizatorów z: Anglii, Australii, Austrii, Belgii, Bośni, Brazylii, Chorwacji, Egiptu, Filipin, Francji, Hiszpanii, Irlandii, Kanady, Litwy, Malezji, Mauritiusu, Mołdawii, Niemiec, Nowej Zelandii, Pakistanu, Polski, Rosji, Singapuru, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Szkocji, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy i Wybrzeża Kości Słoniowej. Wszyscy oni będą dzielić się Ewangelią z mieszkańcami i gośćmi Krakowa, którzy przyjadą na Światowe Dni Młodzieży.

20160725_182146

Każda z grup ICE 2016 przygotowała swój unikalny program ewangelizacyjny, zawierający przepowiadanie kerygmatyczne, świadectwa, różne formy twórczości oraz wspólną modlitwę. Programy prezentowane były przez 6 dni na 5 scenach w strategicznych miejscach Krakowa. Jednak do samego końca Światowych Dni Młodzieży spotkanie ewangelizatorów z ICE2016 było okazją do dzielenia się wiarą, doświadczeniem posługi w różnych zakątkach świata, a także okazją do przeżycia jedności Kościoła w jego różnorodności.

Również dziewięcioosobowa ekipa z naszej wspólnoty zdobyła swoje pierwsze wspólne doświadczenia ewangelizacyjne w Krakowie.

20160728_201130

Zachwyca mnie to poczucie wspólnoty i całkowity brak barier – mówi Edyta, która przed wyjazdem miała pewne obawy ze względów językowych. Myślę, że to uczucie będzie teraz dominowało, za każdym razem, gdy będę myślała o powszechności Kościoła – dodaje. 19-to letni Krzysztof zapewniał, że z entuzjazmem – jak zawsze – odpowiedział na zaproszenie do udziału w kolejnej akcji ewangelizacyjnej. Halinka zaznacza jednak, że głównym powodem, dla którego wszyscy znaleźli się w szeregach ewangelizatorów ICE2016 była chęć podzielenia się radością, jaką w nasze życie wnosi przyjaźni z Jezusem Chrystusem.

Koniecznie obejrzyj galerię zdjęć!

Więcej o działalności ICE2016 na:

www.ice2016.pl

www.nowaewangelizacja.org

https://www.facebook.com/NowaEwangelizacja