Szkoła Nowej Ewangelizacji Najświętszego Serca Jezusowego w Bełchatowie

BÓG JEST RADOŚCIĄ (!) – czyli Dzień Dziecka 2016

20160604_143527Ogromne dmuchane zjeżdżalnie, przejażdżki na motocyklu, prawdziwy wóz strażacki, piękna pogoda i mnóstwo radości. Dokładnie tak, jak to sobie wymarzyliśmy wyglądał nasz rodzinny piknik z okazji Dnia Dziecka 2016.

Wspólna zabawa zaplanowana na sobotę 4 czerwca miała być kontynuacją obchodów patronalnego święta naszej Wspólnoty – Uroczystości Najświętszego Serca Jezusa. Najważniejszym momentem spotkania była oczywiście wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, bo „Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20).

Do wspólnego spędzenia czasu zaprosiliśmy w tym dniu nasze rodziny, zwłaszcza pociechy, ale również dzieci z Domu Dziecka im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Wojsławicach. Wszyscy nasi goście mogli skorzystać z gier na świeżym powietrzu, nawiązać nowe relacje i poznać naszą Wspólnotę.

20160604_150657

Już od godziny 14 można było się bawić na rodzinnym pikniku z licznymi atrakcjami. Dużym powodzeniem cieszyły się ogromne dmuchane zjeżdżalnie oraz trampoliny, a także możliwość przejażdżki na motocyklu i quadzie. Wielką niespodzianką dla najmniejszych uczestników okazał się prawdziwy wóz strażacki. Dzieciaki bez żadnych przeszkód mogły obejrzeć cały samochód, a także zwiedzić kabinę i zadać kilka pytań strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grocholicach. Wielkie zainteresowanie wzbudziły  również pozostałe stoiska: garderoba bajkowych kostiumów, malowanie twarzy oraz produkcja biżuterii makaronowej, puszczanie wielkich baniek mydlanych, a także gry terenowe i inne zabawy. Na potrzebujących czekał namiot przygotowany do modlitwy wstawienniczej. W wolnej chwili można było posilić się grillowaną kiełbaską, owocami i niekończącymi się łakociami J. Nie zabrakło wspólnego śpiewu i tańca prowadzonego przez nasz wspólnotowy zespół muzyczny.

20160604_145939

Swoimi działaniami chcieliśmy zainspirować ludzi do różnych form pomocy, pokazując, że nie musi się to wiązać z wielkim poświęceniem. Pomocą może być modlitwa, rozmowa, wskazanie – w Kim należy szukać wzmocnienia.

Na zakończenie nasi goście dostali symboliczne upominki, aby przypominały im o Bogu, który chce ofiarować im największe wsparcie.

Już dziś zapraszamy na kolejny wspólnotowy piknik!!!

Koniecznie obejrzyj film!

Dzień Dziecka film

Obejrzyj też naszą galerię zdjęć!

Scroll to Top