Szkoła Nowej Ewangelizacji Najświętszego Serca Jezusowego w Bełchatowie

Kurs Emaus 4-6.03.2016 r.

Na kursie usłyszałam o Słowie co może uczynić w moim życiu. Jak ważne jest abym wierzyła Słowu, które mówi Bóg. Czytając Słowo Boże Pan Bóg nakazuje mi iść na cały świat i głosić Ewangelię. Dziękuję, że mogłam skorzystać z tego kursu.

Ania

Dziękuję Panu Bogu za możliwość uczestnictwa w Kursie EMAUS. Pokazanie nam MOCY SŁOWA – uradowało mnie.

Anna

Jezus pokazał mi siebie w swoim Słowie. Pozwolił mi przeżyć z Nim łamanie chleba. Bardziej jeszcze poznać Siebie. Pozwolił mi doświadczyć Zmartwychwstania. Wskazał drogę! Dał mi wskazówki, jak mam kroczyć tą drogą, Jego drogą.

Chwała Panu!

Dziękuję Bogu za cały kurs EMAUS, było to ogromne doświadczenie miłosierdzia Jezusa. Pokazał mi drogę. A na Mszy Świętej doświadczyłam takiego dotknięcia przez Jezusa, że nigdy jeszcze takiego nie doświadczyłam. Teraz każda Msza Święta będzie już inna, mam nadzieję, że takie doświadczenie ciała Jezusa pozostanie we mnie już na zawsze.

Ewa

Uleczył mnie z dolegliwości brzucha. Zrozumiałam co Pan Jezus mówi mi przez Słowo. Inaczej postrzegam całą sytuację.

Zosia

W drodze do Emaus Pan Jezus przybliżył się do mnie, wtedy ofiarowałam Mu moje małżeństwo. Pan Jezus zapytał mnie czemu wciąż się boisz i wątpisz!? Ja jestem. Obiecałem, że wszystko o co prosić będziecie Boga Ojca w imię moje, otrzymacie. Panie Jezu, dziękuję Ci i trwam w oczekiwaniu na modlitwie.

Karolina

Zrozumiałam swoją postawę jaka miałam do tej pory do Słowa Bożego. Na kursie otworzyły mi się oczy. Jak na razie serce jest rozpalone. Jak będzie dalej? Ufam, że miłość będzie wzrastać, którą będę mogła przekładać na relacje z drugim człowiekiem. Chwała Panu za ten czas i jak piękne jest Jego Słowo. Amen.

Edith

PS: Nie da się opisać tego co jest w sercu. TAKA RADOŚĆ !!! 🙂

 

Na kursie dostałam obietnicę- zapewnienie. Pan Bóg zapewnił mnie, że jest przy mnie, że mam się nie bać, lecz walczyć, a On pokona mych wrogów – tych z którymi walczę w pracy. Dał mi również odpowiedź na pytanie, czy mam zmienić pracę.

Magda

Słowo jest dla mnie pokarmem dnia dzisiejszego. Dzisiaj doświadczyłam, że Słowo jest żywe i skuteczne.

Monika

Radosnym sercem wielbijmy BOGA!

Bogu niech będą dzięki za kurs EMAUS. To doświadczenie bliskości Boga pozostanie w mojej pamięci do końca życia. Słowo, które przychodziło w „Nocy Samuela” było niezwykle żywe. Dziękuję też tym wszystkim, którzy posługiwali na kursie. Byli żywym świadectwem MIŁOŚCI BOGA.

Elżbieta

Bóg uczynił moją wiarę głębszą. Potwierdził, że On tutaj jest blisko mnie. Wspiera, daje miłość. Jednym słowem kocha całym sercem.

Marta

Dziękuję Panie Jezu za ten kurs, za to, że mogłam go przeżyć. Choć czytam Pismo Św. to dziś na nowo i z większą wiarą i pragnieniem głębszym rozpalił moje serce, że mocniej rozkochałam się w Nim. Najpiękniejsza była Eucharystia, czułam się jak apostoł w  Wieczerniku to było takie piękne przeżycie Chwała Panu.

Agnieszka

Słowo Boże czyni cuda. Ten cud nastąpił w czasie tego kursu. Słowo jak ten młot skruszyło mnie. Tak chcę więcej i więcej poznawać Słowo Boże.

Dziękuję.

Arek P.

Boże! Dziękuję Ci za te 3 dni, które mogłam spędzić z Tobą. Pokazałeś mi drogę, której nie znałam. Wierzę, że siła, którą czuję nie opuści mnie i będę trwać przy Tobie zawsze. Przepraszam, że tak późno spotkałam Cię na swojej drodze, ale obiecuję trwać przy Tobie i głosić Twoją wielką miłość i dobroć. Dziękuję.

Marta

Pierwszy dzień pokazał mi, że moje życie często wygląda jak droga do Emaus, że nie dostrzegam w nim Jezusa. Doświadczenie z Synagogą pokazało, że dzisiejszy świat nie wierzy Słowu Bożemu. Kurs zachęcił mnie jeszcze bardziej do czytania Słowa. Mam nadzieję rozkochania się w Nim. Eucharystia jeszcze takiej nie przeżyłam.

Chwała Panu.

Aneta

Kurs EMAUS pozwoli dalej budować moją wiarę poprzez pracę z Pismem Świętym > Słowem Bożym. Dzięki temu doświadczeniu wiem gdzie szukać rady, pomocy, odpowiedzi, wsparcia, mądrości. Niesamowite było łamanie chleba podczas Mszy Świętej oraz przyjęcie Pana Jezusa pod dwiema postaciami.

Dawid 🙂

Szłam na kurs z marzeniem, by zapragnąć Bożego Słowa – dziś to się stało! Czuję, jak bardzo tego Słowa potrzebuję, chcę się w Nim rozkochać i trwać w tej miłości budując solidną, mocną i trwałą relację z Bogiem poprzez moc Słowa.

Beata

Dziękuję Jezu Słowo za obfite łaski, które otrzymałam przez drogę z Emaus do Jerozolimy. Zrozumiałam, jak ważne jest Słowo Boże w moim życiu. Jest odpowiedzią na każde pytanie. Jest drogowskazem we właściwym kierunku. Daje moc i siłę. Wylewa swą miłość w obfitości. Chwała Ci Jezu.

Justyna

Systematycznie zacząłem czytać Biblię. Stałem się dla innych bardziej wyrozumiały i życzliwy.

K..

Kurs Emaus uwrażliwił mnie na Słowo Boże, poszerzył spojrzenie, zainspirował, zachęcił do większej czci do Słowa Bożego, wyjaśnił i naświetlił wiele fragmentów Pisma Św. Pozwolił także doświadczyć działania Ducha Świętego, otworzył na innych uczestników kursu poprzez zawiązanie wspólnoty.

Przemek

Dziękuję za możliwość udziału zarówno w kursie Nowe Życie jak i Emaus. Ja wierzę, że Jezus jest ze mną, wierzę, że mnie codziennie wspiera. Jestem mu wdzięczna za każdą chwilę, w której jest ze mną. Wiem, że jest zawsze. Daje mi radość, możliwość przebywania z ludźmi, którzy też tak myślą, bo w codziennym świecie spotykam niezrozumienie, brak podobnego myślenia i podejścia do wiary. Takie chwile jak kurs, katechezy, inne formy dają poczucie, że nie jestem sama.

Dziękuję za wszystkich przyjaciół!

B..

Scroll to Top